"Čia džiunglės. Renkitės atitinkamai". Pasakysiu tiek: visokios egzotiškos lokacijos yra ne vieta mados mylėtojoms. Kol Rytų Europa mėgaujasi pliusminus gaiviomis vasaromis su dviem savaitėm karščių, kuriems kruopščiai ruošiamasi dar nuo rudens (makro šortai, maudymkės, pora suknelių, fleženkės), Japonijos piečiausias gabalas, Okinavos sala, lygiai 6 mėnesius dūsta karštyje. Ką rengtis garinėje pirtyje, matyt niekam nekyla klausimų, o ką rengtis garinės pirties klimate, kai taifūnai palmių prie žemės nelenkia (iki+42C praeitais metais)? Pirmą vasarą visiškai nesigaudžiau ir nieko nesupratau, ką daryti su drabužiais, todėl beveik visą karštąjį sezoną pragulėjau paplūdymy. Šią vasarą paplūdymys nebetraukia, o ir saulė, kaip žinia, tokiais kiekiais sveikatos neprideda, tad mano bloge ištisą vasarą rasite stiliovą survival wardrobe tropiniam klimatui, kelionių įspūdžius, gal kam kokia idėja kils besiruošiant ilgai lauktų atostogų ten, kur palmės želia.
Kas padeda atlaikyt karščius? Be vandens ir oro kondicionieriaus, visokie erdvūs, vėją keliantys drabužiai. Linas ir japoniški high tech poliesterio audiniai. Nemeluoju, apie džinsus, ilgai lauktas ilgas rankoves prisimenu tik spalį lapkritį. Išganingieji gruodis, sausis ir vasaris, kai jau leistina apsivilkti megztinį, parką, švarką ar net lietpaltį, kai galima pailsėti nuo karščių, maudymkių ir kurortinio eismo atrodo dar taip toli!
O dabar einu grožėtis smaragdine Kinijos jūra, stebėti ant akmenų, kaip fyfas ant kablukų caksinčius krabus ir trumpam užmiršti madas.